Dom tymczasowy

Dom tymczasowy, inaczej tymczas albo dt, to podstawowa "komórka rodzinna" w naszym stowarzyszeniu i najlepsza alternatywa dla schroniska. To dom, w którym kot mieszka, aż zgłoszą się chętni do adopcji. 

co zapewniamy domowi tymczasowemu

Jeśli zdecydujesz się wziąć kota na tymczas, dostaniesz od nas wyprawkę i zaopatrzenie. Do lecznic będziesz jeździć na nasz rachunek, chyba że zadeklarujesz samodzielne finansowanie. To zależy wyłącznie od Ciebie.

Jak długo kot jest w domu tymczasowym

Kot w domu tymczasowym pozostaje podopiecznym TSK!. Od Ciebie zależy, jak długo będzie u Ciebie mieszkał. Możesz w każdej chwili zrezygnować. Daj nam tylko znać odpowiednio wcześniej, żebyśmy mieli czas na znalezienie nowego domu.  

dlaczego warto zostać dt

Tymczasowanie to świetna opcja, jeśli chcesz się przekonać, czy nowy kot dogada się z Twoim kotem lub psem. Albo czy w ogóle Ty plus kot to dobry pomysł.

A najfajniejsze jest to, że dom tymczasowy ma pierwszeństwo przy adopcji. Bo zdarza się i tak, że kot w dt zostaje na zawsze. 

jak zostać domem tymczasowym

Zanim się umówimy, prosimy o wypełnienie ankiety. Będziemy też chcieli poznać Cię osobiście i sprawdzić warunki, jakie możesz zapewnić kotu, dlatego poprosimy Cię o zaproszenie nas do siebie :) Bez obaw, to nie będzie nalot ekipy śledczej, po prostu porozmawiamy.

Szczegóły współpracy zawarte będą w umowie domu tymczasowego.

Jeśli akurat wszystkie nasze koty są zagospodarowane albo możesz wziąć kota na tymczas dopiero za jakiś czas, możesz dopisać się do naszej bazy. Do niczego Cię to nie zobowiązuje. Kiedy pojawi się potrzeba, będziemy wiedzieli, do kogo się odezwać. Jeśli interesuje Cię taka forma współpracy, napisz do nas