Tekla

Wiek: 3 lata

Sterylizacja: tak

Szczepienia: tak

Odrobaczenie: tak

Testy FIV/FeLV: FIV+ / FeLV-

Stosunek do kotów: pozytywny

Stosunek do psów: nieznany

 
Tekla potrzebuje kochającej i cierpliwej osoby. Po odłowieniu z ogródków działkowych i stanowczo zbyt długim pobycie w kociarni przeszła trudną drogę od kota siedzącego 2 tygodnie pod łóżkiem do kota, który rano nie daje założyć skarpetek, bo najpierw trzeba głaskać. Mruczy, leżąc obok człowieka, i cierpliwie czeka na pieszczoty. Jest też gadatliwa. Słowa aktualnej opiekunki: "Czasem toczymy długie dyskusje, które przeradzają się w kłótnie: ja jej tłumaczę że nie może dziś dostać więcej smaczków, a ona zaciekle idzie w zaparte, że owszem, może dostać więcej smaczków, bo jest drobnym kotkiem i w ogóle to już sam fakt, że jest takim filigranowym pyszczkiem powinien kończyć rozmowę i STARA DAWAJ TE CHRUPKI." :D Tekla lubi bawić się wędką, ganiać za kasztanami, chętnie korzysta też z drapaków, zwłaszcza kartonowych.

Mimo to nie jest kotem dla nowicjusza. Potrafi delikatnie, ale stanowczo dać znać, że ma już dość głaskania. Boi się nowych sytuacji. kiedy się wystraszy, ucieka do swojej bezpiecznej kryjówki i obserwuje rozwój wydarzeń. Uwielbia głaskanie, ale wszystko musi odbywać się na jej zasadach, bo inaczej będzie "pac".

Kicia miała farta - trochę przypadkiem ominął ją los bezdomniaka z działek.  Teraz czeka na dom, w którym będzie żyć długo i szczęśliwie .

 

Jeśli nie masz opcji wziąć jej pod swój dach, może zechcesz adoptować ją wirtualnie? Comiesięczna wpłata, choćby niewielka, pomoże nam w jej utrzymaniu. Jeśli interesuje Cię taka opcja, napisz do nas